Tarihçemiz

Sigorta Brokeri, müşterisi için gerekli risk çalışmasını yaptıktan sonra, bu çalışmalar sonucu risk yönetimi modellerini belirleyip, sigorta piyasasını müşterisi adına araştıran, müşterisinin hak ve menfaatlerini koruyacak şekilde en uygun sigorta programının oluşturulmasında aktif rol oynayan ,sigorta piyasasının profosyonel aracı kurumudur.

Sigorta Brokeri ile Acenteler arasındaki en temel farklılık; brokerlerin sigorta şirketlerinden tamamen bağımsız olarak, sigortalı adına sigorta şirketleri ile pazarlık yapmak suretiyle en iyi korumayı en uygun fiyata sağlamaya çalışan, konusunda uzman kişilerden oluşmuş olmalarıdır. Bu nedenledir ki, brokerlerde zorunlu mesleki sorumluluk sigortası yaptırılması şartı getirilmiştir.

USS Sigorta Brokerliği gerekli analizleri yaparak müşterilerinden sigorta bilgilerini toplamak ve bunları etkin şekilde değerlendirerek sigorta sözleşmesinin oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca hasar anında müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Sigorta konusunda bilgi sahibi olan, hatta yıllardır riskleri sigortalayan kurum ve kuruluşlar bile sigortalayacağı risklerin belirlenmesinde zorluk çekebilir ve hata yapabilirler. Risk yönetiminin işletmenin uzman bir kurum ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılması, hangi riskin satın alınabileceği veya alınamayacağı, bu riskin detaylarının sigorta şirketlerine anlatılmasını gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra yasal zorunlulukla getirilmiş olan mesleki sorumluluk poliçesi kapsamında, olabilecek yanlışlıklara karşı da, size çifte güvence sunmuş olur.

Her platformda kaliteli ve amaca uygun çözümler sunmayı hedeflemekte olan USS Sigorta Brokerliği müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır.

 İşler Sigorta Aracılık Hizmetleri adıyla faaliyetlerine Kocaeli’nde başlayan kurum daha sonra Batman ve İstanbul’da sigortacılık hizmetlerini sürdürmüştür. Sigorta performansını broker aracı kurum olarak devam etme kararı alan İşler Sigorta, USS Sigorta Brokerliği LTD.ŞTİ. ni  kurmuştur. 18.10.2012 tarihinde T.C. Başbakanlık Hazine ve Dış Tic. Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğünün "sigortalının vekili sıfatı ile" yetkilendirilmesi ile sigorta brokerliğinde bireysel ve kurumsal hizmetler vermeye başlamış olup faaliyetlerine devam etmektedir.

Müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını her açıdan analiz ederek, ihtiyaca yönelik paket oluşturup maksimum beklentiyi karşılama yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

USS Sigorta Brokerliği, müşteri hacmini artırmaya devam ederken, çalışma prensipleri içerisinde ödün vermediği, güven ve kaliteli hizmet anlayışını her koşulda sunmaya devam ediyor olacaktır.